Dantų protezavimas

Mes savo pacientams siūlome platų protezavimo paslaugų spektrą. Protezavimui naudojami metalo keramikos ir bemetalės keramikos protezai, taip pat įvairių konstrukcijų išimami protezai.
Kiekvienas mūsų pacientas gali rinktis gydymą pagal savo estetinius reikalavimus bei finansines galimybes.


Vainikėliai. Dantų vainikėliai yra uždedami ant nuosavų dantų. Dantys prieš tai nušlifuojami. Vainikėliai reikalingi tada, kai:

 • Nesilaiko didelės plombos
 • Lūžta dalis danties
 • Atliktas dantų šaknų gydymas ir restauracija kultiniais – kaištiniais įklotais
 • Nekokybiški seni vainikėliai
 • Reikia sutvirtinti keletą paslankių dantų
 • Koreguojamas sąkandžio aukštis
 • Siekiama atstatyti neišsivysčiusių dantų formą


Išimami protezai
Jeigu pacientas neteko daug ar net visų savų dantų, jam galima pasiūlyti dalinį ar pilną išimamą plokštelinį protezą. Nešioti tokias plokšteles yra geriau, nei apskritai nenešioti, nes jų dėka perskirstomas kramtymo krūvis, tenkantis nuosaviems dantims, jie apsaugomi nuo perkrovų. Atstatoma sąnarinės galvutės padėtis sąnarinėje duobutėje, dėl ko sumažėja traškesiai valgant, ūžimas ausyse ir kiti nemalonūs pojūčiai. Be to, geriau sukramtant maistą, ne taip varginama skrandžio veikla. Pastaruoju metu dirbama pagal senas tradicijas turinčios ir patikimos vokiečių firmos „Ivoclar“ plokštelių gamybos sistemą „Ivocap“. Ji suteikia galimybę pagaminti itin stiprius, nealergizuojančius, estetiškai atrodančius ir tiksliai kiekvienam pritaikytus bei patogius nuimamus protezus. Jie gaminami ne „verdant“ plastmasę, kaip paprastai daroma, o įpurškiant plastiką specialus būdu maždaug 3 tonų slėgio jėga. Taip pagamintų nuimamų protezų nereikia nakčiai nusiimti ir pamerkti į stiklinę. Ant dirbtinio gomurio suformuotos raukšelės padeda geriau priprasti: jos netrukdo artikuliuoti, nesukelia pykinimo. Tokį protezą galima išlieti be nepatogių metalinių apkabėlių, o pagaminant individualiai konkrečiam pacientui pritaikytus chromo ir kobalto lietus prilaikančius kabliukus. Juos galime paauksuoti be papildomo mokeščio. Atraminiai lieti kabliukai užtikrina stiprią protezo fiksaciją burnoje. Tuomet plokštelė nespaudžia gleivinės. Itin jaurioms dantenoms galima pritaikyti minkštą plokštelės pagrindą.

Pacientui prašant, mūsų laboratorijoje yra galimybė pagaminti viršutinio žandikaulio plokštelę su atviru gomuriu. Tuomet žmogus geriau pajaus maisto skonį.

Gaminant pagal šią technologiją, naudojami nedylantis, natūraliai atrodantys dantys. „Ivocap“ plokštelės ir dantys per kelerius metus nepasidengia apnašomis, nesugeria nemalonaus burnos kvapo. Mūsų laboratorijoje iš „Ivoclar“ medžiagų pagamintiems protezams pridedamas specialus sertifikatas. Jis įrodo, kad produktas yra autentiškas.

Sulūžus išimam protezui, plokštelei ar atraminiam lankui, mūsų laboratorijos specialistai visada galės jį pataisyti.

Šiuos protezus gali užsisakyti ir tie, kurie gauna TLK kompensaciją.

Esant pakankamai tvirtiems nuosaviems dantims, klinikoje galima pagaminti lanko – atraminį protezą, kuris fiksuotųsi prie dantų specialių užraktų ar kabliukų pagalba. Tai leidžia pasijusti dar patogiau, nes tokie protezai visiškai nejuda nei kramtant, nei kalbant. Kadangi jie mažesniu plotu remiasi į burnos gleivinę, beveik nesutrinka dikcija.


Tiltai; Tiltinis protezas atstato prarastų dantų funkciją. Tuo tikslu šlifuojami mažiausiai du dantys. Tilteliai reikalingi tam, kad:

 • Atstatytų prarastų dantų funkciją
 • Neleistų kaimyniniams dantims pasvirti į defekto pusę
 • Sutvirtintų paslankius dantis, sujungiant juos į grupes
 • Perskirstytų kramtymo krūvį kitų dantų atžvilgiu
 • Koreguotų sąkandį bei smilkininio – žandikaulio sąnario būklę

Įklotai – užklotai; Kai danties vainiko defektas būna didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus, siūlome trūkstamą danties dalį atstatyti porceliano įklotu ar užklotu. Spalva kiekvienu atveju parenkama individualiai. Be to, išvengiama danties šlifavimo ir protezavimo vainikėlių. Tai tikrai puiki naujovė, leidžianti pacientui sutaupyti lėšų ir laiko. Įkliotai – užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetišką restauraciją. Darbus atlieka licenzijuota dantų technikų laboratorija. Dantų technikai išklausę kursus Lietuvoje, kėlę kvalifikaciją Vokietijos mokymo bazėse.

Visos paslaugos Panevėžio TLK