Implantacija

Dantų implantacija – tai pažangiausias ir ilgaamžiškiausias dantų atkūrimo būdas. Prižiūrimi dantų implantai tarnauja visą gyvenimą.

 
Implantacija, kaip ir daugelis kitų odontologijos procedūrų, atliekama taikant vietinę nejautrą. Taikomos modernios skausmą malšinančios medžiagos ir metodikos pacientui leidžia patirti tik minimalų diskomfortą, kuris jaučiamas leidžiant vaistus nuo skausmo. Pati implantacijos procedūra priklausomai nuo sudėtingumo užtrunka nuo 30 minučių (jeigu implantuojami 1–2 implantai) iki keleto valandų, jei žandikaulis visiškai be dantų. Po implantacijos procedūros pacientai paprastai jaučia minimalų diskomfortą, kuris lengvai kontroliuojamas skausmą ir uždegimą mažinančiais medikamentais. Tam tikrais atvejais, kai reikalingos papildomos sutirpusio kaulo atkūrimo procedūros, keletą dienų po implantacijos pacientai gali jausti operuotos veido pusės patinimą.


Po implantacijos praėjus 2 mėnesiams įsriegtą implantą jau galima protezuoti, dėti vainikėlį arba tiltinį protezą. „Dentidos“ odontologijos klinika turi savo atskirą dantų technologų laboratoriją, kurioje naudodami pažangiausią CAD CAM kompiuterinio planavimo ir frezavimo technologiją galime greitai pagaminti laikinus dantų protezus, taip gerokai sutrumpinama procedūros trukmė ir iki minimumo sumažinamas diskomfortas mūsų pacientams.


Tačiau svarbu pažymėti, kad implantuoti iškart pašalinus dantį galima ne visais atvejais. Tokiai implantacijai reikalingas kruopštus procedūros planavimas ir gydytojo kompetencija. Jeigu dantis yra supūliavęs, pažeistas aplink jį esantis kaulas, implantuojant iškart po danties pašalinimo komplikacijų rizika tampa daug didesnė. Tokiu atveju geriau rinktis tradicinę implantaciją po danties pašalinimo praėjus 2-3 mėnesiams. Belieka tik apgailestauti, kad kartais odontologai, norėdami įtikti pacientui, paskuba implantuoti, individualiai neįvertindami kiekvieno paciento burnos būklės. Iš čia ir atsiranda visi su dantų implantacija susiję mitai.


Šiuolaikinių dantų implantų prigijimas siekia 97-99 proc. Šiuo atveju dantų implantacijos sėkmę lemia daugelis veiksnių: paciento burnos ir bendrinės sveikatos būklė, žalingi įpročiai, bendra paciento motyvacija dėl dantų implantų, tiksli diagnostika, kruopštus gydymo planavimas bei profesionalus procedūrų atlikimas ir, žinoma, kokybiška dantų implantų sistema. Šiuo metu Lietuvos rinkoje siūloma nemažai įvairių implantų sistemų, taip pat ir Tolimųjų Rytų gamintojų. Visgi geriau rinktis tik laiko patikrintas, moksliniais tyrimais pagrįstas ir technologiškai pažangias implantų sistemas, kurios galbūt ir kainuoja keliasdešimt eurų daugiau, tačiau gali užtikrinti nuspėjamą ir ilgalaikį implantacijos rezultatą. Kokybiški dantų implantai yra suprojektuoti atlaikyti viso gyvenimo kramtymo ciklų skaičių. Visgi galutinė implanto tarnavimo trukmė labai priklauso nuo jo priežiūros: pacientai, neturintys žalingų įpročių, reguliariai kas 6 mėnesius besilankantys profilaktiškai pasitikrinti pas burnos higienistą, kasdien tinkamai išsivalantys savus dantis ir implantus, gali tikėtis, kad implantai tarnaus amžinai.

Visos paslaugos