Terapinis gydymas

Dantų ėduonis
Dantų ėduonis arba dantų kariesas (lot. caries dentium) – danties emalio ir dentino nekrozė. Pagal Gineso rekordų knygą dantų ėduonis yra plačiausiai paplitusi neužkrečiama liga pasaulyje.


Ėduonis atsiranda dėl mikroelementų (pvz., fluoro), vitaminų stokos maiste, angliavandenių pertekliaus maiste, o taip pat dėl kramtymo funkcijos sumažėjimo vartojant daugiau susmulkintą maistą, blogos burnos higienos. Sumažėjus danties emalio atsparumui, susidaro sąlygos burnoj esančių bakterijų bei virusų fermentams lengvai tirpdinti emalį. Kariesas dažniausiai nėra skausmingas, kartais gali gelti ar skaudėti dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, ligonis negali normaliai sukramtyti maisto. Skaudant dantims, sutrinka ne tik seilių išsiskyrimas, bet ir skrandžio sulčių gamyba, todėl sutrinka maisto virškinimas. Tokie žmonės dažniau serga skrandžio uždegimu ir opalige.


Ėduonis nėra visada matomas vizualiai ar jaučiamas liežuviu, kadangi emalis, kiečiausias organizmo audinys, ne visada pirmas suyra. Dažniausiai šis procesas prasideda gilesniame sluoksnyje, dentine. Ir tik pasiekus tam tikrą ertmės dydį, emalis lyg plona sienelė įlūžta ir tada jau galime pajausti, pamatyti ertmę. Daugelis pacientų į gydytoją kreipiasi tik tuomet kai dantį jau skauda ar „skylė“ tokia didelė, kad net „liežuvis lenda“. Viso to galima išvengti, jei apsilankymai pas gydytoja būtų dažnesni (profilaktinis patikrinimas kas 6 mėn.), tuomet ir gydymo gali neprireikti arba dantų ėduonis bus sugydytas ankstyvoje stadijoje.


Dantų karieso gydymas

Daugeliui pacientų odontologinės procedūros sukelia blogas emocijas. Taip yra todėl, jog anksčiau dantų gydymas sukeldavo daug skausmo. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia šias procedūras padaryti neskausmingomis. Mūsų klinikos gydytojai padarys viską, kad apsilankymas pas odontologą nesukeltų skausmo ir blogų prisiminimų

Karieso gydymas apima tokius etapus, kaip kariozinės ertmės („skylės“) išvalymas bei išvalytos ertmės plombavimas arba atstatymas protezu. Ertmė paprastai valoma gręžiant, kuomet pašalinami infekuoti, suminkštėję ar pakitę audiniai, kartais tai galima padaryti rankiniu instrumentu. Išvalytai ertmei priduodama tam tikra forma, kurią nulemia tai, kuo bus atstatomas dantis. Danties vainikas dažniausiai atstatomas šviesoje kietėjančia helio plomba, atkuriant visą danties anatominę išvaizdą.

Visos paslaugos