Ozono terapija

Medicinoje nuolat ieškoma naujų veiksmingų ir saugių gydymo būdų. Vienas iš jų – ozono terapija, kuri odontologijoje pradėta naudoti nuo 2004 metų. Pasaulyje veikia Tarptautinė ozono asociacija, vienijanti Vokietijos, Italijos, JAV, Austrijos specialistus. Ozonas – natūraliai gamtoje atsirandanti medžiaga. Jo molekulė susideda iš trijų deguonies atomų. Skildamas ir sąveikaudamas su kitomis medžiagomis ozonas sukuria atominį deguonį. Tai ir yra pagrindinis veikiantis komponentas. Jis prasiskverbia į danties audinį, veikia efektyviai ir turi stiprų antibakterinį poveikį. 99,9 proc. bakterijų, sukeliančių ėduonį, sunaikina jau po 20 sekundžių.


Ozonas odontologijoje gali būti naudojamas:

  • Gydant ėduonies pažeistus dantis Pažeidimus, esančius dantų kakleliuose, vagelėse, tarpdančiuose
  • Gydant dantų šaknų kanalus
  • Dantų paviršiui dezinfekuoti. (Prieš silantavimą, plombavimą ar įklotų, užklotų, vainikėlių ar tiltų cementavimą svarbu danties paviršių dezinfekuoti ozonu.)
  • Minkštiesiems audiniams gydyti
  • Gydant dantenų uždegimą, sukeltą bakterijų, virusų, grybelių

Maži, anksti aptinkami ėduonies pažeidimai nustatomi, naudojant tradicinius odontologinius instrumentus arba rentgeno spinduliais. 80% dantų ėduonies atsiranda uždaruose ertmėse, metalinių įrankų smaigalys gali jų nepasiekti ir emalio defektai gali būti nepastebėti. DIAGNOdent lazerinė sistema efektyviai diagnozuoja dantų ėduonį ankstyvoje stadijoje, kai dantis yra labiausiai pažeidžiamas. Lazerio spinduliuotė kvarciniu zondu nuvedama iki tiriamo danties. Zondas surenka atsispindėjusią šviesą, kuri yra filtruojama ir perduodama fotodiodui, kuris matuoja danties struktūrą vidaus fluorescenciją. Pagrindinis gydymo tikslas – išsaugoti kuo daugiau sveiko danties audinio, nesukelti skausmo.

Gydantis pas odontologą reikia apsilankyti kelis kartus. Po tokio gydymo kelias savaites burną reikia skalauti specialiu skalavimo skysčiu, kad ėduonies pažeistame dantyje įvyktų remineralizacija.

Gydant ozonu, nėra jokių amžiaus kontraindikacijų. Kaip pataria gydytoja odontologė Daiva Urbelienė, ši švelni ir beskausmė ozono terapija rekomenduojama jauniausiems pacientams ir visiems, kurie nori turėti sveikus dantis.
Ozono terapija – investicija į saugią mūsų vaikų ateitį!

Visos paslaugos